مقالات


ساخت یک استارتاپ کارآمد، موفق و ضدگلوله!

مطالعه متن کامل

ساخت یک استارتاپ کارآمد، موفق و ضدگلوله!

استارتاپ واژه ایست که تعاریف زیادی برایش وجود دارد: یک کسب و کار نوآورانه، یک سرمایه‌گذاری جدید و دهها تعریف و تعبیر دیگر. روش‌ها و راهکارهای مختلفی برای ساخت این کسب و کارهای نوآورانه وجود دارد که در این مقاله می‌خواهیم به مقایسه آنها بپردازیم.

عملیاتی ساختن استراتژی با کمک بوم مدل عملیاتی

مطالعه متن کامل

عملیاتی ساختن استراتژی با کمک بوم مدل عملیاتی

اجرای یک استراتژی کسب و کار شامل دو گام مهم تبدیل استراتژی به مدل کسب و کار و سپس تبدیل مدل کسب و کار به مدل عملیاتی یا اجرایی است.

توسعه محصول API با روش ناب

مطالعه متن کامل

توسعه محصول API با روش ناب

توسعه محصول API با روش ناب برگرفته از متدولوژی استارتاپ ناب است که راهکاری انقلابی برای تولید محصولات و خدمات نوآورانه محسوب می‌شود. اصل اساسی این متدولوژی، چرخه "ساخت-اندازه‌گیری-یادگیری" یا Build-Measure-Learn است که برای توسعه محصولات و خدمات جدید تحت شرایط عدم قطعیت بکار برده می‌شود.

از ایده تا محصول موفق

مطالعه متن کامل

از یک ایده تا یک محصول موفق

چرا از هر 10 ایده محصول، 9 تای آنها شکست می‌خورند؟ و چگونه می‌توان از آن دوری جست؟

مدیر محصول T-شکل- ذهن چابک

مطالعه متن کامل

مدیر محصول T-شکل

مدیریت محصول یک عنوان شغلی چند بعدی است. گرچه این شغل بسیار جالب و جذاب است، اما شناسایی مهارت هایی که برای توسعه بهتر محصول و مسئولیت پذیری بیشتر نیاز داریم نیز کار دشواری می باشد.

تله‌های دگرگونی چابک - ذهن چابک

مطالعه متن کامل

تله‌های دگرگونی چابک

یکی از تله‌هایی که ممکن است در زمان چابک سازی فرایند توسعه محصول در آن گرفتار شویم، تمرکز بیش از حد روی روش‌ها و راهکارهای عملی چابکی است. چابکی یک تغییر ساختاری است که افراد را در تیم‌های چند-منظوره قرار می‌دهد تا عملکرد تیم با جریان عرضه ارزش به مشتری همسو گردد.

چابکی و برنامه ریزی برای عدم قطعیت - ذهن چابک

مطالعه متن کامل

چابکی و برنامه ریزی برای عدم قطعیت

همانطور که می‌دانیم، جهان به سرعت در حال تغییر است و لذا سازمان‌ها نیز باید انعطاف‌پذیرتر باشند. اما داشتن انعطاف پذیری برای پاسخگویی به تغییرات، یک چالش بسیار بزرگ محسوب می‌شود. اصول و راهکارهای چابکی برای چنین شرایطی بسیار مناسب هستند.

چابکی و همکاری - ذهن چابک

مطالعه متن کامل

چابکی به معنای همکاری تیمی همه جانبه و مداوم است

ایده فعالیت در تیم های کوچک و چندتخصصه (یا همان چندوظیفه ای) در اغلب متدولوژی های چابک وجود دارد. اما همانند سایر راهکارهای عملی چابکی، خیلی راحت تر است که این موضوع یک تغییر عملیاتی در نظر گرفته شود تا یک تغییر فرهنگی.

چارچوبی برای مدیریت محصول - ذهن چابک

مطالعه متن کامل

چارچوبی برای مدیریت محصول

مدیریت محصول شغلی چند وجهی و پیچیده است که به سختی میتوان آنرا فهمید و در آن ماهر شد. من اغلب با این سوال مواجه میشوم که چگونه می‌توان مدیر محصول یا مالک محصول موثری بود. مدیر محصول چه مهارتهای فردی باید داشته باشد.

تفکر طراحی - ذهن چابک

مطالعه متن کامل

چگونه می توان با استفاده از تفکر طراحی محصولات خلاقانه ای خلق کرد؟

حل درست مسائل مختلف زندگی بشر نیاز به خلاقیت و نوآوری دارد. بکارگیری همین این خلاقیت است که باعث پیشرفت جوامع انسانی می شود.

حل مسئله - ذهن چابک

مطالعه متن کامل

حل مسئله و ارائه راه حل در طراحی محصول

طراحی محصول درباره حل مسائل از طریق ساخت اشیاء، تجربیات و سیستم‌ ها است. با این نگاه می‌توان گفت که هر کسی یک طراح است؛ زیرا همه ما حل‌کنندگان مسائل هستیم.

چابکی و مشتریان - ذهن چابک

مطالعه متن کامل

چابکی به معنای شروع با مشتریان است

شروع با مشتریان به این معنی است که آماده شنیدن چیزهایی باشید که حتی انتظار آنها را ندارید. زمانیکه یک سازمان اولین اصل چابکی را واقعا دنبال کند، اغلب چیزهایی را از مشتریانش می شنود که شگفت آور، نامناسب و حتی گاهی اوقات تکان دهنده است.

استراتژی و نقشه راه محصول  -ذهن چابک

مطالعه متن کامل

چشم انداز، استراتژی و نقشه راه محصول

زمانیکه به دنبال معنای واژه استراتژی بگردید، احتمالا این توضیح را پیدا می کنید: یک طرح اقدام برای رسیدن به یک هدف بلند مدت. توسعه یک استراتژی موفق دو مرحله دارد: یافتن استراتژی درست و سپس تصمیم گیری برای پیاده سازی موثر آن.

به عنوان محصول API - ذهن چابک

مطالعه متن کامل

به عنوان محصول API عرضه

ها پنجره ای روی دارایی های دیجیتالی شرکت شما هستند و آنها را به شرکا و توسعه دهندگان عرضه می کنند. با ظهور اقتصاد API باز، توسعه دهندگان می توانند برنامه هایی بسازند که ترکیبی از API های مختلف باشد.

طراحی محصول - ذهن چابک

مطالعه متن کامل

چرا طراحی محصول در استارتاپ ها مهم است؟

طراحی یک بیان ساده، ایده پردازی و طرح ریزی ابزارهای مورد استفاده توسط انسان می‌باشد. از همان زمانیکه انسان‌های نخستین سنگ‌های گُوِه-شکل را بعنوان سلاح جنگی استفاده می‌کردند، طراحی به بخشی از تجربه ما تبدیل شد.

بازگشت به بالا