رهبری چابک

رهبری چابک

هرگز در هیچ برهه ای از تاریخ، تا به این اندازه احساس نیاز به چابک بودن رهبران کسب و کار احساس نشده است. رهبرانی که در عین حالی که همه چیز در حال تغییر است می توانند میان افراد پیرامون خود هماهنگی کارآمدی ایجاد نمایند. رهبرانی که با جسارت و اعتماد به خود و توانایی تیم خود در تطبیق، با ابهام و جریان های تغییر رو در رو می شوند. رهبرانی که پیچیدگی های محیط پیرامون خود را نه تنها می بینند بلکه پیچیدگی ها را به آغوش می کشند. رهبران چابک، معماران و جویندگانی هستند که فرصت ها را در تفاوت و تغییر می بینند، نوآوری را شاه کلید دستیابی به اهداف خود می یابند.

  

تماس بگیرید
منابع انسانی چابک

منابع انسانی چابک

چابک سازی یک سازمان به معنای حرکت آن به سوی مشتری-مداری، تعامل همه جانبه و مناسب افراد و تیمهای سازمان و داشتن انعطاف پذیری نسبت به پیچیدگی و تغییرات در بازار و خواسته های مشتریان است. چابک سازی یک مسیر طولانی و پرچالش است که نیاز به حمایت مدیران و رهبران سازمان و همراهی و تلاش سرمایه های انسانی باانگیزه، توانمند و مسئولیت پذیر دارد. یکی از بخشهای مهم سازمان که نقش پررنگی در این بین ایفا می کند، مدیریت منابع انسانی سازمان است. نگاه منابع انسانی یک کسب و کار به موضوعات مختلفی همچون تدوین ساختار سازمانی، مکانیزمهای جذب واستخدام، ارزیابی عملکرد و دادن بازخورد، و پرورش استعدادهای سازمان نقش بسیار مهمی در تحول چابک دارد.

   

بیشتر بدانید
آیا آماده هستید که یک رهبر چابک شوید؟

آیا آماده هستید که یک رهبر چابک شوید؟

شما در هر کجای سازمان خود می توانید رهبری کنید و اگر می خواهید که سازمان شما به یک سازمان چابک تبدیل شود مجبور هستید که رهبری کنید. زمانی که رهبران خود را تغییر دهند، سازمان به خودی خود پیروی خواهد کرد. یک رهبر تحول‌آفرین چابک و موفق باشید.

  

تماس بگیرید
آیا میخواهید سرمایه‌های انسانی چابکی داشته باشید؟

آیا میخواهید سرمایه‌های انسانی چابکی داشته باشید؟

منابع انسانی چابک را از دو دیدگاه می توان بکار برد: داشتن ذهنیت چابک و بکارگیری روشهای چابک انجام کارها در درون تیمهای یک سازمان یا کسب و کار؛ و نقش منابع انسانی در کمک به مواجهه به پیچیدگی فضای کسب و کار و همسو ساختن محیط کار با روشهای چابک انجام کار. چابکی سرمایه های انسانی موجب بازآفرینی مدل عملیاتی سازمان و تبدیل شدن آن به یک سامان مدرن خواهد شد. فرایندهای منابع انسانی را می‌توان طوری بازطراحی نمود که مشوّق چابکی و انعطاف پذیری در سازمان باشد.

   

بیشتر بدانید
خدمات ما در رهبری چابک

خدمات ما در رهبری چابک

رهبری چابک به مدیران سازمان کمک می کند تا چابکی را متناسب با سبک سازمان خود بکار برده، افراد تیمهای مختلف را با چشم‌انداز و استراتژی سازمان همسو سازند و در نهایت سبک رهبری مناسبی را برای اثرگذاری بر سرمایه های انسانی سازمان انتخاب کنند. ما با ارائه خدمات مشاوره، آموزش و مربیگری در حوزه رهبری چابک، به رهبران، مدیران و تصمیم گیران سازمانها و شرکتهای مختلف کمک می کنیم تا بتوانند اصول، ارزشها، طرز تفکر و رفتار واقعی چابک را در خود تقویت کرده و به افراد تیم یا سازمانشان نیز کمک کنند تا در فضایی منعطف و مملو از اعتماد، احترام، یادگیری و تعامل سازنده با هم کار کنند. در نهایت رهبران می‌توانند فرهنگ، ساختار، فرایندها و نحوه عملکرد سازمان و کسب و کار خود را متحول کرده و میوه های بلوغ چابکی را برداشت نمایند.

 

 

تماس بگیرید
خدمات ما در منابع انسانی چابک

خدمات ما در منابع انسانی چابک

ما با ارائه خدمات مشاوره، آموزش و مربیگری برای سازمانها و شرکتها، در طراحی فرایندهای چابک منابع انسانی و تقویت فرهنگ و تفکر چابکی در بخش منابع انسانی به شما کمک خواهیم کرد. ارائه خدمات مشاوره در حوزه ایجاد تجربه مناسب برای کارکنان سازمان، بازطراحی ساختار سازمانی و فرایندهای منابع انسانی و تقویت رهبری چابک در سازمان. ما همچنین با برگزاری یکسری رویدادهای بازیگونه استراتژیک در سازمان شما، می کوشیم تا فرهنگ چابکی و تعامل درست تیمی را در فضایی جذاب و سرگرم کننده در افراد سازمان تقویت کنیم.

   

بیشتر بدانید

  درباره ذهن چابک

با ما در دنیای کسب و کار چابک قدم بردارید

گروه ذهن چابک با بیش از ده سال تجربه طراحی, مدیریت و توسعه محصولات دیجیتال در حوزه‌های مختلف همچون مالی بیمه و گردشگری میتوانند به شما کمک کنند تا سازمانی مشتری مدار و ارزش‌آفرین داشته باشید.

کیفیت بالای خدمات

رویکرد منحصربفرد در ارائه خدمات مشاوره و آموزش

بکارگیری بهترین و به روزترین چارچوب ها و راهکارها

یک جلسه مشاوره رایگان

کافی است ایمیل خود را وارد نمایید تا با شما تماس بگیریم.