تحول چابک

تحول چابک

هدف از تحول چابک در سازمان ها و شرکت ها، ارائه محصولات و خدمات بهتر به مشتری، تعامل تیمی مناسب تر بین افراد سازمان، و انعطاف‌پذیری در برابر عدم قطعیت و تغییر در بازار و نیازهای مشتریان است. نکته مهم آن است که در این تحول، در تله چارچوب ها نیفتیم و بجای اینکه در ابتدا به دنبال "چگونگی" پیاده‌سازی راهکارهای چابک باشیم، از "چرایی" آن شروع کنیم.

    

تماس بگیرید

راهکارهای عملیاتی برای تحول چابک

  • مشاورین ما در روش تحول چابک دستاورد-محور (outcome-based) با بهره‌گیری از بهترین و به روزترین چارچوبهای تحول چابک و ناب (مانند AgendaShift، Agile Fluency، Toyota Kata، EBMgt، PathToAgility و Factful Agility) که مناسب نیازهای صنعت، سازمان و شرایط کسب و کار شما باشد، ابتدا به شناسایی چشم‌انداز تغییر و هدف سازمان شما پرداخته و یک توافق جمعی بر سر دستاوردهای تحول چابک ایجاد می‌کنیم.
  • سپس مشکلاتی که مانع از رسیدن به آن هدف شده‌اند را شناسایی کرده و یک تصویر مشترک از شرایط فعلی استخراج می‌کنیم. در نهایت برای برطرف کردن این موانع و نیز بهبود شرایط، به شما راهکارهای لازم فنی و کسب و کاری را در سطح تیم و سازمان پیشنهاد می‌دهیم.
  • در واقع ما قرار نیست یک راهکار از پیش تعریف شده و یک دستورالعمل مشخص برای تحول چابک در اختیار شما قرار دهیم، بلکه با ارزیابی سازمان شما، مربیگری و تسهیلگری در انجام یک سری راهکارها، قدم به قدم شما را به سوی اجرای راهکارهای پیشنهادی کمک خواهیم کرد.
  • ما در این روشها سعی میکنیم ببینیم که انتهای کار کجاست و در نتیجه صرفاً نتیجهگرای محض نیستیم، و سپس به سراغ بهبود شرایط موجود میرویم. ما همچنین در کنار شما خواهیم بود تا راهکارهای پیشنهادی را در قالب اسپرینتهای تغییر به درستی اجرا کنید.
  • ما همچنین با بهره گیری از آخرین دستاوردها و چارچوبهای عملی چابکی کسب و کار (Business Agility)، سازمان چابک (Enterprise Agility)، رهبری چابک (Agile Leadership) و منابع انسانی چابک (Agile HR) بعنوان مشاور، مدرس و مربی در کنار شما خواهیم بود.

یک جلسه مشاوره رایگان

کافی است ایمیل خود را وارد نمایید تا با شما تماس بگیریم.