API به عنوان محصول

API به عنوان محصول

ای پی آی ها راهکاری جهت ارتباط بین برنامه ها و تبادل داده بین آنها هستند. آنها فرایندهای تجاری، سرویس ها، محتوا، داده ها و به عبارتی، دارایی های دیجیتالی یک سازمان را در دسترس توسعه دهندگان برنامه های کاربردی قرار می دهند تا آنها بتوانند برای مشتریان خلق ارزش کنند

       

کتاب API به عنوان محصول

API ها راهکارهایی جهت ارتباط بین برنامه ها و تبادل داده بین آنها هستند. آنها فرایندهای تجاری، سرویس ها، محتوا، داده ها و به عبارتی کلیه دارایی های دیجیتالی یک سازمان را در دسترس توسعه دهندگان برنامه های کاربردی قرار می دهند تا آنها بتوانند برای مشتریان خود خلق ارزش کنند. آنها قدرت محرکه اقتصاد نرم افزار-محور بوده و به سرعت، تبدیل به استانداردی جهت تبادل داده و ساخت تجربیات هوشمند برای مشتری شده اند.

به همین دلیل است که در سالهای اخیر، شاهد رشد تولید برنامه هایی بوده ایم که از API ها برای ارتباط با سایر سرویس های نرم افزاری استفاده می کنند. تفکر محصول-محور در خصوص API، به معنای طراحی و عرضه API با نگاهی بلند مدت به ایجاد ارزش از طریق آنهاست.

با این ذهنیت، کتاب پیش رو هم به افراد درگیر در حوزه کسب و کار و هم به طراحان کمک می کند تا استراتژی و نقشه راه API خود را برای ارزش آفرینی در حوزه دیجیتال ترسیم نمایند.

مخاطبان کتاب

خواندن این کتاب را به گروه‌های زیر توصیه میکنیم:
پیش‌نمایش کتاب را دانلود کنید

پیش‌نمایش کتاب را دانلود کنید

با کلیک روی لینک زیر می توانید فهرست مطالب و بخشهایی از کتاب « API به عنوان محصول » را دریافت کنید.